Odzyskiwanie danych po formatowaniu

Czy po formatowaniu można odzyskać usunięte pliki?

Odzyskiwanie usuniętych plików ze sformatowanego dysku twardego jest możliwe. W większości przypadków, gdy uważasz, że Twoich dane nie ma, doświadczeni specjaliści od odzyskiwania danych wiedzą, jak odzyskać Twoje pliki.

Po ponownym sformatowaniu dysku i ponownym zainstalowaniu systemu operacyjnego nadal istnieje nadzieja na odzyskanie usuniętych plików, może nie wszystkich ale na pewno znakomita większość.

Zrozumienie niebezpieczeństw i przestrzeganie odpowiedniego procesu pomoże zapewnić powodzenie wszystkich prób odzyskania.

Najpierw należy wyłączyć komputer lub urządzenie. Powód jest tak ważny, że dane są zapisywane na dysku podczas działania systemu operacyjnego.

Jedna klauzula dotycząca odzyskania skasowanych danych

Istnieje wiele debat dotyczących możliwości odzyskiwania skasowanych plików wśród informatyków. Wszystkie dowody wskazują na to, że aby odzyskać pliki usunięte z kosza lub jakiejkolwiek innej części systemu operacyjnego, nie wolno ich było pisać.

Aby odzyskać usunięty plik, każdy sektor zawierający dane dla tego pliku musi być w oryginalnym stanie. Nadpisanie dowolnej części tego pliku nowymi danymi spowoduje uszkodzenie.

Obrazy są najbardziej wyrozumiałe, gdy tak się dzieje. W usuniętych obrazach nadal może brakować niektórych sektorów, pracować lub otwierać. W takich sytuacjach niektóre zdjęcia mogą zostać przycięte i nadal można je oglądać. Obraz może zawierać kreski lub ich część, która jest wyszarzona lub zniekształcona (patrz poniżej).

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *